Pousada Recanto Rainha Do Lago
| WiFi Wi-Fi | Aircondition Klimaanlæg | Kæledyr ikke tilladt |
Det komfortable Pousada Recanto Rainha Do Lago er 25 minutters gang fra Bairro Nossa Senhora Aparecida i Capitólio. Stedet har udsigt over haven og gæster kan svømme i en swimmingpool.
Centrum af Capitólio kan man nå inden for 25-minutters gårtur. Stedet ligger indenfor 20 minutters gågang fra Orla Da Lagoa De Capitolio. Du kan komme til Igreja Matriz de São Sebastião om få minutter i bil.
De komplette værelser indeholder en terrasse, en balkon og en minibar, samt fuldt udstyret badeværelse med separat toilet og en bruser.
De daglige spisemuligheder omfatter buffet morgenbuffet. Via Capitolio Restaurante & Bar tilbyder en række brasilianske mad.
- Lokale seværdigheder
- Capitólio Kunstig Strand1546 km
- Cachoeira Ambrosio4679 km
- Mirante da Fazenda Engenho da Serra3123 km
- Orla Da Lagoa De Capitolio1439 km
- Lago de Furnas2440 km
- Igreja Matriz de São Sebastião1809 km
- Bairro Nossa Senhora Aparecida2423 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Parkering
- Kæledyr ikke tilladt
Aktiviteter og afslapning
- Have
På værelset
- Klimaanlæg
- Minibar
- Patio
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra et Pousada Recanto Rainha Do Lago hotel?
Det vil tage dig en 25 minutters gang at komme til byens centrum fra et Pousada Recanto Rainha Do Lago hotel. - 🚗
Hvor kan vi parkere vores køretøj i det Pousada Recanto Rainha Do Lago hotel?
Det Pousada Recanto Rainha Do Lago hotel giver en en parkeringsplads til at parkere din bil ved. - 🕗
Hvornår skal vi tjekke ud fra vores værelse i Pousada Recanto Rainha Do Lago hotel?
Kunder bør tjekke ud fra Pousada Recanto Rainha Do Lago hotel ved 12:00. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i det Pousada Recanto Rainha Do Lago hotel?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på det Pousada Recanto Rainha Do Lago hotel er 98$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale. - ❓
Hvilken betalingsmetode kan man benytte på hotellet?
Gæsterne på hotellet kan betale med Visum, Mastercard og Maestro. - 🚪
Hvilke værelsestyper er tilgængelige i Capitólio hotellet?
Capitólio hotellet tilbyder Fire mands værelse og Værelse med en queensize-seng at vælge imellem. - ❓
Hvilken slags swimmingpool tilbyder et Pousada Recanto Rainha Do Lago hotel?
Et Pousada Recanto Rainha Do Lago hotel gæster kan nyde en swimmingpool med udsigt over floden.